روش های جوانسازی دست ها

جوانسازی دست ها : همه ما صورت و دست ها را به عنوان یکی از مهمترین اعضای برای انجام فعالیت های روزانه میشناسیم. همین مسئله باعث شده تا در صورت قرار گیری در معرض انواع آسیب های شدید پوستی به دنبال راه حل و درمان های مختلف برویم.

اما اگر کمی فکر کنید متوجه می شوید که این روزها افراد با استفاده از انواع لوازم آرایشی و بهداشتی تلاش می کنند تا مشکلات به وجود آمده را بهبود بخشند. اما دست ها همواره فراموش شده اند در صورتی که پس از صورت، جزء تاثیرگذارترین اعضای بدن در بیان سن و سلامت جسمی افراد به حساب می آیند.

از جمله مشلاتی که میتواند به سراغ افراد آید لکه های پوستی، نازک شدن پوست و در نتیجه دیده شدن رگ ها و تاندون ها و… می باشد. خوشبختانه این روزها، جوانسازی دست ها و از بین بردن لک های پوستی به واسطه پیشرفت هایی که در علم و تکنولوژی رخ داده با استفاده از روش های مختلفی انجام می شود.

از همین رو در این مقاله در نظر داریم برخی از روش های موجود را خدمت شما شرح دهیم. با ما همراه باشید.

جوانسازی دست ها

جوانسازی دست ها

انواع روش های جوانسازی دست و انگشتان

زمانی که فکر جوانسازی دست ها، به ذهنتان خطور می کند، باید این مسئله را در نظر بگیرید که برای خلاص شدن از شر لکه های پوستی باید به فکر بازسازی حجم از بین رفته دست ها نیز باشید. این کار امروزه به روش های مختلفی صورت میگیرد که آگاهی از آنها به شما کمک می کند تا راحت تر تصمیم گیری نمائید.

 • استفاده از انواع کرم ها
  امروزه اگر کمی به دنیای اطراف نگاه کنید متوجه می شوید که استفاده از انواع کرم های رتین-آ و لایه برداری های شیمیایی میتواند با تحریکاتی که در لایه های زیرین پوستی ایجاد می کند،
  حجم از دست رفته دست ها را دوباره بازگرداند و در عین حال لک های به وجود آمده از افزایش سن را پاک می نماید. برای استفاده از این کرم ها توصیه می شود که حتما به پزشکانی متخصص و باتجربه مراجعه نمائید تا از بروز هرگونه عوارض در امان باشید.
 • جوانسازی دست ها با میکرودرم
  این روزها مطمئنا روش میکرودرم ابریژن به گوشتان خورده است. روشی که در آن با ایجاد خراش بر روی پوست، لک های پوستی و ضایعات موجود را از بین می برد و حتی میتواند در بازسازی و جوانسازی حجم از دست رفته دست ها نقش بسیار موثری ایفا نماید.
  این روش این روزها، یکی از پرمخاطب ترین و البته ساده و کارآمدترین روش هایی است که افراد برای رسیدن به پوستی سالم، تمیز و البته شاداب انتخاب می نمایند.
  هر چند که میکرودرم این توانایی را دارد که در از بین بردن خطوط ریز و زخم های جزئی دست، از بین بردن لکه های پیری که به واسطه کهولت و یا قرار گرفتن های طولانی مدت در زیر نور مستقیم آفتاب به وجود آمده و حتی دانه های سر سیاه و سفیدی که از علائم پیری می باشد را درمان نماید.
  از همین رو توصیه می شود قبل از هرگونه اقدامی حتما به پزشکی متخصص و با تجربه و کلینیکی مجهز مراجعه نمائید تا مشاوره ای دقیق دریافت کرده و به خواسته خود دست پیدا کنید.
 • جوانسازی دست با فتوتراپی
  فتوتراپی همان نور حاصل شده از LED و IPL می باشد که با تحریک پوست، کلاژن را تحریک کرده و آن را وادار به بازسازی و حجم از دست رفته دست ها می نماید.

نکته دیگر اینجاست که برخورد نور به سطح پوست آسیب دیده لکه هایی را بر روی آن باقی می گذارد. فتوتراپی این توانایی را دارد که این مشکل را برطرف سازد و بافت های سالم پوست را جایگزین آن نماید.

 • جوانسازی دست با تزریق ژل و چربی
  یکی از شایع ترین روش هایی که این روزها اعم از پیر و جوان به سراغ استفاده از آن برای درمان بسیاری از مشکلات میروند، تزریق ژل و چربی می باشد. این روش کمک می کند تا آن دسته از افرادی که به دلایل مختلف حجم دست هایشان از دست رفته و یا شاهد لک های پوستی بر روی دست هایشان هستند در طی یک دوره درمان کوتاه دوباره دست هایی زیبا و شاداب داشته باشند.
  تزریق ژل و چربی چیزی حدود 6 ماه ماندگاری دارد و پس از آن افراد باید برای ترمیم به کلینیک زیبایی مراجعه نمایند. نکته اینجاست که پزشکان برای تزریق چربی، از چربی بدن خود افراد استفاده می کنند. این مسئله باعث می شود تا افراد با هیچگونه عوارض و یا واکنش ها آلرژیک روبرو نشوند.
 • تزریق فیلر کلاژن ساز
  تزریق کلاژن برای پوستهای آسیب دیده در آفتاب یا پوستهای در حال پیر شدن مناسب است. کلاژن ماده ای است که در بدن و پوست وجود دارد. کلاژن با شبکه های فیبری اش حامی کلیدی در پوست است که چهارچوبی برای رشد سلول های و رگ های خونی ایجاد میکند.
  در حال حاضر جراحان از انواع فیلر های کلاژن استفاده میکنند تا نشانه های پیری صورت را از بین ببرند، جوشگاه ها را پر کند، و حجم صورت را افزایش دهد. فیلرهای کلاژن اولین نوع فیلر بودند و کلاژن برای حجم دهی به لب ها بسیار مناسب است.
  فیلرهای کلاژن از حیوانات (خوک یا گاو) یا پوست انسانی استخراج میشود. اما معمولا فیلرهای غیرحیوانی برای تزریق به بدن انسان مورد استفاده قرار میگیرد تا از بروز هرگونه حساسیت و آلرژی جلوگیری به عمل آید.

بهترین روشهای جوانسازی دست ها شامل:

 • تزریق فیلرهای کلاژنساز
 • تزریق چربی
 • تزریق پلاسماژل

میباشد. و از روشهای کمکی میتوان به:

 • تزریق فیلرهای کلسیمی و اسیدهیالورونیک
 • پی ار پی
 • مزوتراپی
 • کربوکسی تراپی
 • مزوژل
 • هایفوتراپی
 • ار اف فرکشنال
 • نخهای کلاژنساز و…

اشاره کرد

جوانسازی دست ها

جوانسازی دست ها

فیلم جوانسازی دست ها