لیفت صورت چیست؟

حتماً تاکنون واژه لیفت صورت را شنیده اید. لیفت صورت یا کشیدن پوست صورت به عنوان یکی از راهکارهای بسیار اساسی در خصوص جوانسازی صورت می باشد که بدین منظور پوستهای اضافی صورت کشیده می‌شود و البته می‌تواند شامل موارد مختلفی باشد که در ادامه به آنها اشاره شده است:

 • بالا کشیدن ابروها
 • زاویه دار کردن فک
 • مشخص نمودن خط فک
 • رفع افتادگی پلک ها
 • رفع افتادگی غبغب
 • رفع افتادگی پایین صورت و غیره

این موارد موجب می شود که پوست شما را شاداب تر و جوان تر نشان داده شود و البته که می‌تواند تاثیر مستقیم را بر روی زیبایی شما داشته باشد.

و اما لیفتینگ صورت چیست؟ با افزایش سن و پیری، پوست صورت حالت ارتجاعی و استحکام خود را به دلیل تحلیل رفتن عضلات و کاهش میزان چربی در زیر پوست از دست می دهد، همین امر باعث بروز چین و چروک در قسمت های مختلف صورت و فرورفتگی در ابرو و گونه ها می شود که اعتماد به نفس افراد زیادی را کاه می دهد.

لیفت صورت

لیفت صورت

خوشبختانه امروزه راه های درمانی زیادی وجود دارد تا بتوانید به سرعت جوانی و شادابی پوست خود را بازگردانید. لیفت صورت یکی از این روش های درمانی است. در ادامه این محتوا در ارتباط با کشیدن پوست صورت نکاتی را ارائه می دهیم. با ما همراه باشید.

لیفت صورت به عنوان روش جوانسازی موثر به شمار می رود که خود شامل روش هایی می باشد که با یکدیگر متفاوت اند و به دو شکل لیفت صورت با جراحی و لیفت صورت بدون جراحی (لیفت صورت با نخ) صورت می‌گیرد. هر کدام از این روش ها باید با تشخیص پزشک معالج انجام بگیرد و اینگونه نیست که فرد خورد یک روش را انتخاب کند. البته عوامل دیگری نیز وجود دارد که می‌تواند سبب انجام لیفت صورت گردد مثل نگرانی ها و تنش های امروزی، تابش بیش از اندازه نور خورشید، لاغری، مصرف الکل و دخانیات و غیره. بخاطر داشته باشید تمام این موارد در میزان نیاز به کشیدن پوست صورت تاثیر بسزایی می گذارد.

جهت رزرو نوبت لطفا با شماره های کلینیک زیبایی دکتر سحر عماد مستوفی تماس حاصل فرمایید.
۰۹۳۸۵۳۰۹۳۸۷ | ۰۹۰۲۱۳۷۰۴۷۵ | ۰۲۱-۸۸۱۹۳۹۶

برای کسانی که به هر دلیلی قادر نیستند به صورت حضوری تشریف بیاورند ، میتوانند از سرویس مشاوره آنلاین (غیرحضوری) از طریق واتساپ Whatsapp بهره مند گردند.

عواملی که باعث آسیب به پوست صورت می شوند؟

لاغری، استرس، در معرض نور شدید خورشید بودن، مصرف سیگار و الکل از دیگر مواردی هستند که باعث آسیب به پوست صورت می شوند. اگر جز افرادی هستید دارای خطوط عمیق در صورت، افتادگی در قسمت گردن، چین و چروک اطراف چشم و خط لبخند می باشید بدون شک با لیفت صورت می توانید تمامی مشکلات پوستی خود را درمان کنید.

زیبایی و جوانسازی پوست با لیفت صورت

به روش کشیدن پوست صورت برای جوانسازی و زیبایی لیفت می گویند، که شامل بالا کشیدن ابروها، بر طرف نمودن افتادگی پلک ها، رفع غبغب، زاویه دار کردن فک و چانه و مواردی از این قبیل است.

لیفت صورت با روش های جراحی و بدون جراحی انجام می شود، پزشک با توجه به شرایط شما تشخیص می دهد، که کدام روش مناسب تر است. البته هر دو در نهایت باعث جوانسازی و زیبایی پوست صورت می خواهند شد. اگر در هنگام لیفت از تزریق چربی هم استفاده کنید، تاثیر شگفت انگیزی خواهید دید و حجم چربی از دست رفته پوست را دوباره به دست می آورید.
همان طور که ذکر شد لیفتینگ صورت راه های مختلفی دارد در روش بدون جراحی به وسیله تزریق ژل و فیلر، تزریق چربی، استفاده از دستگاه آر اف، هایفو و لیفت صورت از طریق نخ این درمان انجام می شود. اما جراحی برای کشیدن پوست صورت زمانی انجام می شود که عمق آسیب های پوست شما بسیار زیاد باشد و امکان برطرف کردن آن ها با روش های غیر تهاجمی بالا وجود نداشته باشد. بنابراین همیشه قبل از عمیق شدن خطوط و افزایش مشکلات پوستی به پزشک مراجعه کنید تا با کمترین هزینه و بدون عارضه جوانی خود را برگردانید.

لیفت صورت برای چه افرادی مورد نیاز است؟

حتما این سوال برای شما هم به وجود می‌آید که چه افرادی نیاز است لیفت‌صورت را انجام بدهند؟ هر شخصی بنابر ضرورت می تواند این کار را انجام بدهد اما نیاز کشیدن پوست صورت شامل موارد زیر است:

 1. افتادگی‌پوست داشته است
 2. دارای چین و چروک در برجستگی‌های گونه است
 3. افرادی که در قسمت گردن دارای افتادگی هستند
 4. در کناره های بینی شان خطوط های عمیق دیده می شود
 5. خطوط های عمیق قسمت پیشانی و خطوط در لب
لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ

روش های غیر جراحی

روش های غیر جراحی به دلیل اینکه عوارضی ندارند و تهاجمی نیستند، پر کاربردتر از روش جراحی می باشد. در ادامه به بررسی این روش ها می پردازیم.

 • هایفوتراپی: یکی از جدیدترین روش ها برای لیفت‌صورت و رفع افتادگی پوست می باشد. به وسیله این روش می توان به لایه های عمیق تر پوست وارد شد و با ایجاد گرما در عضلات باعث سفت شدن پوست و در نتیجه جوانسازی و زیبایی شد.
 • آر اف: رادیو فرکانسی یا همان آر اف (RF) سال هاست که برای جوانسازی و زیبایی پوست استفاده می شود. اگر از این روش همزمان با میکرونیدلینگ بهره ببرید، تاثیر بسیار زیادی می بینید. چرا که میکرونیدلینگ با برطرف کردن جای جوش، آکنه، اسکار باعث می شود که پوست شما صاف شده و با افزایش کلاژن سازی ترمیم و بازسازی شود.
 • لیفت صورت با نخ:لیفت با نخ یکی از درمان‌های زیبایی ظریفی است که در آن پوست افتاده صورت به آرامی کشیده می‌شود تا پوستی صاف‌تر و جوان‌تر به دست آید و با اثر نیروی جاذبه و بالا رفتن سن مقابله شود.
 • تاثیرات لیفتینگ صورت با نخ جایگزینی با تهاجم کمتر برای جراحی لیفت صورت است که صورت را بدون تحمیل عوارض جانبی مربوط به جراحی جوان و شاداب می‌کند. دوران بهبود لیفتینگ بدون جراحی صورت بسیار کوتاه است و این عمل روند زندگی بیمار را مختل نمی‌کند.
 • متخصص زیبایی در عمل لیفت با نخ، نخ را در بافت زیرین پوست فیکس میکند بدون اینکه برشی در سطح پوست ایجاد کند تا ناحیه‌های شل و افتاده صورت را بالا ببرد و نگه دارد. البته نتایج لیفت و کشیدن پوست صورت با نخ مانند جراحی کامل لیفت صورت نیست، با این حال روش مناسبی برای جوانسازی صورت است که نتایجی ظریف‌تر را به دست می‌دهد.لیفتینگ صورت با نخ بسیار کم تهاجمی تر از لیفت صورت است.
  زیرا در این روش پوست به آرامی کشیده می شود و در نهایت پوستی صاف و یکدست خواهید داشت. اثر بخشی بالای این روش برای درمان پوست هایی با افتادگی و خطوط کم عمق موجب شده طرفداران زیادی در دنیا به دست آورد.
  لیفت صورت با نخ قابل جذب تحت بی‌حسی موضعی و به صورت سرپایی ظرف کمتر از ۶۰ دقیقه انجام می‌شود. اکثر بیماران عمل را به خوبی تحمل می‌کنند و غالباً از کوتاه بودن زمان عمل و سهولت انجام آن متعجب می‌شوند.
  پزشک، نخ لیفتینگ را با سوزن ظریف در عمق زیر پوست وارد می‌کند. لیفت با نخ مستلزم ایجاد هیچ برش یا بخیه‌ای نیست. نخ لیفت از روی پوست دیده نمی‌شود.صورت بلافاصله پس از اتمام عمل لیفت با نخ متورم و گاهی کبود است. عوارض جانبی لیفتینگ با نخ پس از چند روز برطرف می‌شود.
 • برخی بیماران با بی‌حسی موضع درمان یا درد مختصری مواجه می‌شوند که با مصرف داروی مسکن برطرف میشود. پزشک زیبایی به بیمار توصیه می‌کند که در دوران بهبود پس از عمل استراحت کند و سر را هنگام خوابیدن بالا بگذارد تا تا در صورت وجود تورم، سریعتر بهبود یابد.آخرین گرایش در بحث لیفت با نخ، تمایل به استفاده از نخ‌های PDO یا پلی دی اکسان می‌باشد که پس از چند ماه توسط پوست جذب می‌شوند. در طی همین مدت، روند جذب باعث تحریک و افزایش تولید کلاژن در طول دوره‌ای حدود ۸ ماهه می‌گردد و آثار آن به طور معمول ۲ سال ماندگاری دارد.
  نخ‌های مونو Mono، نخ‌هایی صاف و بدون خار هستند. برای ایجاد اثر سفت کردن پوست، تعداد زیادی از این نوع نخ‌ها را با آرایش تور مانند در زیر پوست قرار می‌دهند. پس از شروع روند کلاژن سازی در اطراف نخ.ها، قوام و سفتی پوست بهبود پیدا می‌کند. مناطق تحت درمان اغلب خطوط گردن، افتادگی پوست گردن، پیشانی و زیر چشم‌ها می‌باشد. معمولا حداقل بین ۱۰ -۲۰ نخ مونو در هر منطقه درمانی وارد می‌شود. نخ‌های مونو موجب سفت شدن پوست می‌شوند اما تاثیر قابل توجهی در لیفت ندارند؛ بنابراین برای بهبود کلی در سفتی پوست صورت و جوان سازی آن باید در همراهی با نخ‌های خاردار استفاده گردند.
 • لیفت 8point :با افزایش سن و کاهش حجم و خاصیت ارتجاعی پوست، صورت شل و افتاده می‌شود و چین و چروک‌های صورت نیز دیده می‌شوند. این خطوط در زنانی که صورت لاغر تری دارند، بیشتر به چشم می‌آیند.
  لیفت سه بعدی هشت نقطه صورت، که با تزریق فیلرهای پوستی هیدراته انجام می‌گیرد، به جوانسازی و لیفت صورت کمک می‌کند. به طوری که کل صورت 10-15 سال جوانتر شده و افتادگی پوست تا 70 درصد برطرف می‌شود.
  این هشت نقطه عبارتند از:
  • 2 نقطه قوس گونه
  • استخوان گونه
  • خطوط نازولابیال مجاور بینی
  • گوشه‌های لب
  • دو طرف چانه
  • خطوط فک
  • زیر گونه‌ها

تصاویر لیفت صورت:

جمع بندی

روش های جوانسازی و زیبایی زیادی امروزه معرفی شده اند که تشخیص بهترین روش برای هر کسی متفاوت است. اینجاست که دریافت راهنمایی و مشورت های لازم از پزشک متخصص، کارآمد می باشد. پس قبل از هر گونه اقدام، مشورت هایی را صورت دهید.

دکتر سحر مستوفی نیز میتواند راهنمایی های دقیقی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهد. برای بهره گیری از خدمات کلینیک زیبایی دکتر سحر عماد مستوفی کافیست به بخش تماس باما مراجعه کنید. همکاران ما اطلاعات دقیقی در اختیار شما قرار خواهند داد.