از روش‌های لیفت غبغب چه می‌دانید؟

یکی از مشکلاتی که باعث می‌شود فرم صورت ناخوشایند شود و افرادی زیادی به فکر از بین بردن آن باشند؛ غبغب می‌باشد. با توجه به پیشرفت تکنولوژی برای حل این مشکل روش‌های مختلفی وجود دارد. یکی از آن روش‌ها که می‌تواند زیبایی را به چهره افراد برگرداند؛ لیفت غبغب می‌باشد.

افراد زیادی در ناحیه بین گردن و چانه خود دارای پوست آویزان و شل هستند؛ علاوه بر این چربی‌های اضافه نیز در این قسمت جمع می‌شوند در نتیجه عوامل گوناگونی دست به دست هم می‌دهند تا فرد دچار غبغب شود. ایجاد غبغب خود نیز دارای عواملی می‌باشد. با افزایش سن پوست صورت و گردن مانند دوران جوانی صاف و یکدست نیست و پوست صورت پیر می‌شود و دیگر مثل گذشته توانایی ارتجاعی ندارد. کم کاری تیروئید سبب به وجود آمدن غبغب در فرد بیمار می‌شود. برخی افراد که دچار اضافه وزن و چاقی هستند بیشتر از افراد لاغر غبغب می‌آورند. هرگاه بدن فرد دچار کمبود پروتئین و ویتامین‌ها گردد؛ بدن ضعیف می‌شود و همین امر در به وجود آمدن غبغب موثر می‌باشد. تولید بیش از اندازه چربی در قسمت بین گردن و چانه ارثی و یا ژنتیکی می‌باشد. بنابراین برای درمان این مشکل لازم است فرد با پزشک مشورت کرده تا تا بررسی روش‌های لیفت غبغب بهترین روش را انتخاب کند.

لیفت غبغب

لیفت غبغب

روش‌های لیفت غبغب

امروزه برای برداشتن غبغب روش‌های مختلفی وجود دارد. برخی با عمل جراحی می‌توانند مشکل را حل کنند. البته لیفت غبغب بدون جراحی و با استفاده از نخ شیوه نوین برای افرادی که به هر دلیل دوست ندارند عمل جراحی را انجام دهند؛ صورت می‌گیرد. نکته مهمی که در مورد لیفت با نخ وجود دارد این است که نخ‌هایی که برای لیفت مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ جذب پوست می‌شوند و هیچ گونه حساسیتی برای فرد ایجاد نمی‌کند.

معمولا برای دیگر قسمت‌های بدن نیز که لیفت با نخ انجام می‌شود چنین نخ‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر فردی قصد لیفت با عمل جراحی را در نظر داشته باشد قبل از عمل پزشک او را ویزیت کرده و فرد را برای عمل آماده می‌کنند. چون این عمل برای زیبایی فرد صورت می‌گیرد بنابراین پس از عمل باید عضلات گردن و زیر چانه سفت شده باشد و خط چانه کمی به عقب رفته باشد.

به همین منظور در قسمتی از گردن و نقطه‌ای که در دید نباشد را انتخاب می‌کنند و برشی را در همان قسمت می‌دهند. پوست اضافی را برداشته شده و چربی‌ها نیز از زیر پوست خارج می‌گردد. گاهی برداشت چربی به صورت مستقیم انجام می‌شود. اما گاهی نیز با لیپوساکشن این کار صورت می‌گیرد.

لیفت غبغب

لیفت غبغب

برای این‌که جای زخم‌هایی که در گردن ایجاد شده؛ بسیار کمرنگ و یا کاملا از بین برود؛ از نازک‌ترین بخیه‌ها استفاده می‌شود. معمولا این عمل با توجه به شرایط بیمار با بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. مدت زمان این عمل یک ساعت می‌باشد. این عمل نیاز به بستری شدن ندارد و بیشتر بیماران در همان روز به منزل برمی‌گردند.

نوع دیگری از لیفت غبغب به وسیله لیپوساکشن می‌باشد. این روش یک عمل تهاجمی محسوب می‌شود و معمولا نتیجه آن دائمی و بدون برگشت غبغب است. آثار ناشی از انجام این عمل خیلی زود خود را نشان می‌دهد. اگر قرار باشد لیپوساکشن در دو یا چند جلسه صورت گیرد؛ نیازی نیست فرد در انتظار نتیجه جلسه اول بماند.

در روش جراحی سنتی؛ پوست اضافی را جدا کرده و چربی‌ها را برمی‌دارند تا عضلات گردن کاملا سفت شود. این روش خط چانه را به زیبایی سفت می‌کند و شکل نرم‌تری به گردن می‌دهد. جراحی سنتی فقط مخصوص افرادی که دارای غبغب هستند؛ نمی‌باشد. بلکه افراد بالای هجده سال نیز می‌‌توانند برای داشتن چانه زیباتر از این روش استفاده کنند.

لازم به ذکر است افراد برای انجام لیفت غبغب ، باید به کلینیک معتبر و پزشک متخصص مراجعه کنند. چنان‌چه غیر از این رفتار کنند بدون شک با مشکلاتی روبرو خواهند شد.

لیفت غبغب با جراحی

عمل جراحی سنتی مناسب چه افرادی می‌باشد؟

افرادی که دارای اضافه وزن هستند؛ به طوری‌که میزان چربی در زیر چانه و بین گردن آن‌ها زیاد است؛ از این روش با لیپوساکشن استفاده می‌کنند. در این روش چربی‌هایی را که نمی‌توان با روش‌های بدون جراحی یا جراحی‌های عادی از بین برد؛ با لیپوساکشن می‌توان آن را برداشت. برخی از افراد چاق با توجه به گرفتن رژیم‌های سخت غذایی و ورزش کردن به مقدار زیادی وزن خود را پایین می‌آورند نیز دچار غبغب می‌شوند و باید حتما برای لیفت غبغب به پزشک مراجعه کردند.

معمولا این افراد می‌توانند از روش سنتی با لیپوساکشن نیز استفاده کنند. افرادی که دارای چانه کوچک هستند و دوست دارند چانه برجسته‌ای داشته باشند؛ می‌توانند از روش جراحی سنتی همراه با لیپوساکشن که کار برجسته سازی چانه را به خوبی انجام می‌دهد؛ چانه خود را زیباتر کنند. افرادی که دچار افتادگی پوست در زیر گلوی خود هستند و در این قسمت چربی‌های سخت و اضافه دارند؛ می‌توانند از روش لیپوساکشن لیزری استفاده کنند. در این روش برشی صورت نمی‌گیرد بلکه به وسیله لیزر که حالت تهاجمی دارد چربی‌ها را از بین می‌برند و اثر ناشی از عمل لیزر به اندازه روش سنتی با لیپوساکشن نیست.

لیفت غبغب
لیفت غبغب

روش‌های لیفت غبغب بدون جراحی

یکی از موثرترین شیوه جهت لیفت غبغب بدون جراحی؛ هایفوتراپی می‌باشد. دوره درمان و بهبود این روش بسیار کوتاه است. افرادی که دچار غبغب افتاده و شل هستند و به هر دلیلی تمایلی به عمل جراحی ندارند؛ می‌توانند با این روش مشکل خود را حل کنند. در این روش پرتوها و اشعه‌های مافوق صوت را با شدت زیاد و به طور کاملا کنترل شده از پوست عبور می‌دهند و آسیب به لایه‌های عمقی پوست صورت می‌گیرد.

به دلیل آسیب دیدگی پوست؛ بافت‌های افتاده و شل از خود واکنش نشان می‌دهند و به خاطر از هم پاشیده شدن؛ چربی‌های موجود در زیر پوست منقبض و سفت می‌شود. این نمونه آسیبی که به طور کنترل شده به پوست وارد می‌شود. آن‌چه سبب تولید کلاژن نو و جدید می‌شود؛ تجزیه شدن چربی‌های زیر پوستی در یک زمان می‌باشد.

هایفوتراپی غبغب را کوچک و زیبا می‌کند. تولید کلاژن در جوان‌سازی و طراوت صورت بسیار موثر است. انجام این روش نیاز به یک جلسه سی تا نود دقیقه زمان دارد. دوره درمان و بهبود این روش بسیار کوتاه و ایمن می‌باشد. چس از هایفوتراپی فرد نیازی به استراحت ندارد.

لیفت غبغب با نخ

لیفت غبغب با نخ

لیفت غبغب با نخ

با توجه به پیشرفت سریع تکنولوژی به مرور راه‌های انجام لیفت غبغب آسان‌تر و بدون عوارض جانبی صورت می‌گیرد. هنگامی‌که سن بالا می‌رود و پوست چانه دچار افتادگی می‌شود لازم است برای درمان اقدام کنید. هر چند ممکن است برخی افراد دارای سن بالای نمی‌باشند اما غبغب دارند؛ این افراد ممکن است به صورت ارثی دچار این مشکل شوند. همواره افراد زیادی به دنبال لیفت با روش‌های ساده و آسان هستند.

یکی از راه‌های بدون خطر برای رفع غبغب لیفت با نخ می‌باشد. این روش باعث جوانسازی صورت می‌شود و چهره را جذاب‌تر می‌کند. لیفت با نخ به عنوان یک شیوه کم تهاجم شناخته شده است. برای انجام این روش از نخ‌هایی که قابل جذب هستند استفاده می‌شود. جنس این نخ‌ها با بدن بسیار سازگار می‌باشد و اکثرا از نخ‌های بخیه استفاده می‌شود.

لیفت به وسیله این نخ‌ها باعث کشش قسمت افتاده و شل شده پوست می‌باشد. در این روش از بی‌هوشی عمومی استفاده نمی‌کنند زیرا هیچ برشی بر روی پوست ایجاد نمی‌شود و فرد احساس درد یا ناراحتی ندارد. بلکه به وسیله سوزن‌های ریز؛ نخ‌ها را وارد پوست می‌کنندو منافذ نیز به راحتی درمان می‌شوند. اگر غبغب سبب شده از چهره خود راضی نباشید و قصد عمل آن را دارید؛ لیفت با نخ بهترین و راحت‌ترین شیوه برای شما می‌باشد.

لیفت غبغب

مزایا و مراقبت‌های بعد از لیفت غبغب با نخ

افرادی که قصد دارند لیفت غبغب با نخ را انجام دهند؛ نیاز به سی تا چهل و پنج دقیقه زمان دارند. ماندگاری این روش دو سال یا بیشتر می‌باشد. افرادی که داری پوستی شل و افتاده در زیر چانه خود هستند؛ می‌توانند با آرامش خاطر لیفت با نخ را انجام دهند. موادی که در تولید این نخ‌ها استفاده می‌شود؛ کاملا با بدن سازگار است و فرد را دچار حساسیت نمی‌کند.

این نخ‌ها به راحتی جذب پوست می‌شوند. نخ‌ها در قسمتی که عصب‌ها و رگ‌های خونی وجود دارند؛ جاگذاری نمی‌شوند. به همین دلیل هیچ نوع آسیبی به صورت و چانه نمی‌رسد و ریسک عمل به کمترین حد خود می‌رسد. با وجود انواع نخ‌ها و شیوه‌های مختلف برای لیفت با نخ؛ پزشک می‌تواند با توجه به نیازهای فرد مناسب‌ترین شیوه را انتخاب کند.

لازم است بعد از لیفت با نخ؛ نکاتی را مد نظر داشته باشید. بر روی قسمت‌های خارج شدن نخ‌ها و تزریق از کرم آنتی‌بیوتیک استفاده کنید. پزشک حتما آن را برای شما تجویز می‌کند. بعد از درمان غبغب می‌توانید مقداری یخ را بر روی گردن خود قرار دهید. بهتر است در مدت زمان دو روز؛ هر دو ساعت از کمپرس سرد به مدت بیست دقیقه استفاده کنید.

لیفت غبغب

لیفت غبغب

هرگز سه شب اول بعد از عمل به روی پهلو نخوابید. بهترین شیوه خوابیدن به پشت می‌باشد. سعی کنید سر خود را بالاتر از بدنتان قرار دهید. تا پنج روز از فشار دادن و یا مالیدن گردن و صورت خودداری کنید. به مدت چهارده روز از رفتن به سونا؛ حمام آفتاب؛ جکوزی؛ حمام بخار دوری کنید. لازم است به مدت سه هفته از رفتن به دندانپزشکی و انجام ورزش‌های سنگین خودداری کنید.

عکس قبل و بعد لیفت غبغب