با جدیدترین روشهای لیفت ابرو آشنا شوید

یکی از بهترین روشها برای اینکه جوان تر به نظر برسید، عمل لیفت ابرو است. در این نوشته می خواهیم انواع روشهای لیفت ابرو را به شما معرفی کنیم تا بتوانید ابروهای خود را با روشی مناسب بالا بکشید و چهره ای جوان تر داشته باشید.

چرا ابروها دچار افتادگی می شوند؟

وقتی که سن بالا می رود، تغییراتی در صورت به وجود می آید، مثلا خط اخم عمیق تر می شود، پیشانی چروک می شود و ابروها دچار افتادگی می شوند. البته به غیر از سن، عوامل دیگری مانند استرس و قرار گرفتن در معرض نور خورشید هم می تواند خاصیت انعطاف پذیری پوست را کمتر کند و در نتیجه شاهد افتادگی پوست، افتادگی ابرو و چروک شدن پوست صورت باشیم. 

گاهی اوقات این اتفاقها خیلی زود و حتی در ابتدای سی سالگی در چهره فرد مشاهده می شوند و همین اتفاق باعث می شود که صورت فرد، خسته یا عصبانی یا حتی ناراحت به نظر برسد. 

از آنجایی که ابروها، قسمت بسیار مهمی از صورت انسان هستند و زیبایی آنها باعث زیباتر شدن چهره افراد می شود، عمل لیفت ابرو باعث می شود که موقعیت ابروها اصلاح شود و افتادگی ابروها به صورت کامل برطرف شود. همین موضوع باعث می شود که تناسب صورت افراد بیشتر شود و زیبایی و شادابی بیشتری داشته باشند.

لیفت ابرو

تغییرات صورت بعد از عمل لیفت ابرو چگونه است؟

برای رفع مشکل افتادگی ابروها، عمل لیفتینگ ابرو انجام می شود که باعث لیفت قسمت پیشانی و از بین رفتن چین و چروکهای روی پیشانی فرد خواهد شد. علاوه بر صاف شدن پیشانی افراد و از بین رفتن خطوط اخم، عمل بالا کشیدن ابرو باعث می شود که چشمها بازتر و سرزنده تر به نظر برسند. همین موضوع باعث می شود که صورت فرد جوانتر، زیباتر و شاداب تر شود.

در مقایسه بین خانمها و آقایان، مشخص شد که خانمها علاقه بیشتری به عمل لیفت ابرو دارند و با این کار، افتادگی پلک بالایی، چروک پیشانی و افتادگی ابروهای خود را از بین می برند.

در کلینیک زیبایی دکتر سحر مستوفی، عمل لیفتینگ ابرو با تکنیک های جدید و به صورت کاملا ایمن انجام می شود. تمام روشهای زیبایی مانند تزریق ژل و بوتاکس، لیفت با نخ، لیفت ابرو و لیفت پیشانی در این کلینیک زیبایی انجام می شود و شما می توانید عمل لیفت ابرو را با متخصصین زیبایی کلینیک دکتر سحر مستوفی تجربه کنید.

 

عکس نمونه کار لیفت ابرو

افتادگی ابرو برای چه افرادی اتفاق می افتد؟

گاهی اوقات ابروها به دلیل عوامل ارثی، استرس، نور خورشید، فعالیت بیش از حد عضلات پیشانی و.. دچار افتادگی می شوند. این موضوع روی پلکها و ظاهر صورت فرد تاثیر زیادی می گذارد. از آنجایی که در حالت خستگی یا ناراحتی، چهره فرد افتاده و بی انرژی است، افتادگی ابروها هم می تواند باعث شود که فرد ناراحت و خسته به نظر برسد.

اگر شما در نزدیکان درجه یک خود افرادی را دارید که دچار این مشکل شده اند، ممکن است بعد از مدتی، شما نیز دچار افتادگی ابروها شوید. بهترین راه حل برای رفع افتادگی ابروها و بالا کشیدن آنها، عمل لیفتینگ ابرو است.

عمل بالا کشیدن ابرو ، این مشکل یعنی افتادگی ابرو را اصلاح می کند و چین و چروکهای روی پیشانی را از بین می برد. لیفت ابروها، یکی از متداولترین روشها برای جوانسازی صورت است که در کل دنیا انجام می شود.

اولین و مهمترین نتیجه عمل بالا کشیدن ابرو ها این است که باعث زیباتر شدن و شادابی صورت افراد می شود.

بسیاری از افراد بعد از انجام عمل لیفت ابروهایشان گفته اند که صورت آنها نرم تر و منعطف تر شده است.

یکی از نتایج عملبالا کشیدن ابرو این است که باعث افزایش اعتماد به نفس افراد می شود؛ زیرا نشانه های پیری مثل چروکهای اطراف چشم و چروکهای روی پیشانی را از بین می برد و ابروها را بالا می کشد.

چه کسانی می توانند عمل لیفت ابرو را انجام دهند؟

چه کسانی می توانند عمل لیفت ابرو را انجام دهند؟

چه کسانی می توانند عمل لیفت ابرو را انجام دهند؟

اکثر افرادی که لیفت ابرو را انجام می دهند، بین 30 تا 60 سال سن دارند. اگر شما از نظر جسمی در وضعیت سلامتی قرار دارید، می توانید عمل بالا کشیدن ابروها را انجام دهید. اگر ابروهای شما نافرم و سنگین شده اند و زیاد از حد صاف یا پهن هستند، می توانید لیفت ابرو را انجام دهید. البته یادتان باشد که انجام لیفت ابرو برای افرادی که مشکل ضعف عضلات پلک، خشکی چشم، اشک زیاد یا دوبینی دارند توصیه نمی شود؛ به همین دلیل بهتر است قبل از تصمیم گرفتن برای عمل بالا کشیدن ابرو، با پزشک متخصص مشورت کنید. 

مزایای عمل لیفت ابرو

 1. لیفت ابرو باعث تغییر حالت و بالا رفتن ابروهای شما می شود و دقیقا بعد از انجام آن، می توانید شاهد شادابی و جوانی چهره زیبای خود باشید.
 2. بالا کشیدن ابرو ها هم در خانمها و هم در آقایان قابل انجام است و یکی از ایمن ترین روشهای جوانسازی است.
 3. لیفت ابرو باعث سفت شدن پوست روی ابروها و سفت شدن آنها می شود.
 4. چین و چروکهای روی پیشانی بین ابروهای شما با عمل لیفت ابرو از بین می رود.
 5. با انجام لیفت ابرو، دیگر نیازی به تزریق بوتاکس به قسمت پیشانی و از بین بردن خط اخم خود نخواهید داشت؛ زیرا خط اخم و چروکهای عمیق پوست شما با این روش از بین می رود.
 6. با انجام عمل بالا کشیدن ابرو ها، میزان هماهنگی و تناسب در صورت شما بیشتر می شود، جوان تر و زیباتر دیده می شوید و همه این موارد روی اعتماد به نفس شما تاثیر می گذارد.
 7. با عمل لیفت ابرو، نتایج آن برای بیشتر از 10 سال ماندگار می ماند و در این مدت، به هیچ گونه ژل و بوتاکسی برای بالا نگه داشتن ابروهایتان نیاز ندارید.
 8. لیفتینگ ابرو هیچ تداخلی با سایر عملهای زیبایی ندارد. مثلا شما می ‌توانید لیفت ابرو و لیفت پلک بالای چشم (بلفاروپلاستی) را به‌ صورت همزمان انجام دهید.
 هزینه لیفت ابرو

هزینه لیفت ابرو

 روش های لیفت ابرو بدون جراحی

 • تزریق بوتاکس: در این روش، ژل یا بوتاکس به عضلات پیشانی فرد تزریق می شود تا خطوط روی پیشانی از بین بروند و جای آنها پر شود. با این کار، ابروها کشیده می شود و ظاهر آنها بهتر و زیباتر خواهد شد. تزریق بوتاکس باعث ریلکس شدن عضلات این ناحیه و بالا رفتن ابروها می شود و چهره فرد را جوان تر نشان می دهد.
 • لیفت ابرو با نخ: در روش لیفت ابرو با نخ، پزشک متخصص، سوزنهای ظریفی را وارد پوست ناحیه پیشانی شما می کند و نخ هایی را زیر پوست شما قرار می دهد. این نخ ها، طوری قرار داده می شوند تا پیشانی را صاف و نرم کنند. به تدریج، با رشد کلاژنهای زیر پوست شما، نخ ها در موقعیتشان ثابت می شوند و با بالا رفتن پیشانی، ابروها نیز لیفت می شوند.
 • لیفت اندوسکوپی ابرو: متداول ترین راه برای لیفت ابرو، روش اندوسکوپی ابرو است. در این روش، در قسمت پوست سر یا بین موها، 2 تا 4 برش کوچک زده می شود و با تجهیزات پزشکی، عضلات پیشانی مشاهده می شود و تنگ تر می شوند. همچنین چربی های اضافی این قسمت حذف می شود تا پیشانی صاف شود و ابروها به سمت بالا کشیده شوند.
 • لیفت جانبی ابرو: لیفت جانبی یا لیفت شقیقه ای هم روشی است که روی قسمت خارجی ابروها تمرکز می کند. در این روش، برشهای کوچک روی قسمت خارجی ابرو و نزدیک گوشها ایجاد می شود و با این برشهای ریز، ابروها کشیده تر و کوتاه تر می شوند. در نتیجه انتهای ابرو به بالا می رود و ظاهر فرد جوان تر و زیباتر می شود. لیفت جانبی ابرو از جمله روشهایی است که در سالهای اخیر بسیار محبوب شده است و همراه با سایر روشهای جوانسازی استفاده می شود.
 • لیفت کلاسیک ابرو: لیفت معمولی یا لیفت کلاسیک ابرو، روشی است که در آن، یک برش طولانی در خط موها زده می شود که کل طول پیشانی را در بر می گیرد. با این برش طولانی، جراح و متخصص می تواند تمام عضلات و بافتهای پیشانی شما را مشاهده کند و بتواند موقعیت ابروها را به بالا بکشد و آنها را صاف کند. روش لیفت معمولی ابروها، برای افرادی که کل پیشانی آنها دچار چین و چروک و آثار پیری شده است استفاده می شود.

 عوارض و معایب لیفت ابرو

بعد از عمل جراحی لیفت ابرو، ممکن است شاهد کبودی و تورم در ابروها و پلک بالایی خود باشید. ناراحتی بعد از عمل، به مرور زمان بهتر می شود و با خوردن داروهای مسکن، کمتر می شود. فقط باید تا چند روز، سر خود را بالا نگه دارید تا تورم پیشانی شما کمتر شود. 10 روز تا 2 هفته بعد از بالا کشیدن ابرو، بخیه های شما کشیده می شوند و می توانید به فعالیتهای عادی خود مثل ورزش، رفتن به محل کار، خرید و… بپردازید. 

مهمترین نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که عمل لیفت ابرو را زیر نظر پزشک متخصص انجام دهید تا این روش به بهترین شکل ممکن روی صورت شما انجام شود و از نتیجه عمل لیفت ابروهای خود راضی باشید.

شما می توانید تمام روشهای لیفت ابرو را در کلینیک زیبایی دکتر سحر مستوفی انجام دهید و چهره خود را زیباتر و جوان تر کنید. انواع روشهای لیفت ابرو مثل لیفت با نخ، تزریق بوتاکس، لیفت کلاسیک و لیفت جانبی ابروها را زیر نظر پزشکان متخصص با بهترین دستگاه ها و تجهیزات انجام دهید و چهره خود را زیباتر و جوان تر کنید.