پلاسماژل چیست؟

مطمئنا افزایش سن مشکلات زیادی را با خود به همراه دارد که گودی صورت یکی از آنهاست. اما خوشبختانه این روزها، ما در دنیایی زندگی می کنیم که برای هر مشکلی راه حلی ارائه شده است.پلاسماژل از جمله روش هایی است که این روزها توانسته علاقمندان زیادی را به سمت خود جذب نماید. در این روش پزشکان با توجه به تجهیزاتی که در اختیار دارند و با کمک خون بدن بیمار، نوعی ژل استخراج می کنند که برای از بین بردن چین و چروک های صورت بسیار موثر است. هر چند که این ژل برای درمان های بسیار وسیع تر بکارگرفته شده و نتایج معقولی را از خود به جای گذاشته است. برای آگاهی بیشتر نسبت به پلاسماژل باید بدانید که این ژل اغلب به رنگ شیری مایل به زرد بوده و با توجه به هیالورونیک اسید خالص موجود در آن، سازگاری بالایی با بدن انسان نشان می دهد و به همین واسطه جذب آن نیز سریعتر صورت میگیرد. با توجه به اهمیت بالا و تعداد زیاد طرفداران آندر ادامه این مقاله در نظر داریم توضیحاتی در این زمینه خدمت شما ارائه دهیم.

 

پلاسماژل در واقع نوعی فیلر است که از پلاسمای خون خود فرد تهیه میشود و علاوه بر اثر حجم دهندگی ، بدلیل دارا بودن انواع فاکتورهای رشد و جوانسازی، باعث طراوت پوست و کاهش میزان چروکهای و افزایش الاستیسیتی و جوانی پوست میشود.

پلاسماژل روش نسبتا جدیدی است که ۴-۵ سال است که در تمام دنیا انجام میشود و اثرات درمانی خود را در طولانی مدت ثابت کرده است.

با فیلری که از پلاسما تهیه میشود، میتوان فرم دهی صورت و مادلینگ انجام داد.
برای درمان گودی زیرچشم، چروکهای اطراف چشم و دهان،فرم دهی گونه، درمان خطوط عمیق خنده و اخم جزو بهترین فیلر هاست.

 

نکته: پلاسماژل با پی آر پی متفاوت است.

 

فرآیند درمان با استفاده از پلاسماژل

نکته دیگر به چگونگی انجام این عمل ارتباط دارد که پزشکان در ابتدای درمان، به استخراج 10 الی 20 میلی لیتر از خون فرد میپردازند و با کمک دستگاه مخصوصی که در اختیار دارند آن را به پلاسماژل تبدیل می کنند. سپس این ژل را با استفاده از سوزن نازک یا کانولای بلانت پلاسماژل را به داخل بافت تزریق می کنند و در انتها ماساژ نرمی را آغاز می کنند. در این روش افراد میتوانند علاوه بر از بین بردن چین و چروک صورت، افتادگی پلک و لیفت بینی را نیز برطرف نمایند. همچنیننکته قابل تامل این است که تمامی این مراحل تنها در یک جلسه و بدون هیچگونه جراحی صورت میگیرد و افراد میتوانند دو هفته پس از عمل، شاهد نتایج آن باشند. معمولا پزشکان توصیه می کنند که برای دریافت نتایج بهتر و البته ماندگارتر، به سراغ سه جلسه درمانی با فواصل چهار هفته ای بروید.

مزایای پلاسماژل :

• هزینه ها را به دلیل استفاده از خون بیمار تا حدود زیادی کاهش می دهد.
• هیچگونه عوارض و واکنش های آلرژیک را برای بیمار به همراه ندارد.
• میتواند به صورت پیشگیرانه، از بروز چین و چروک های جدید جلوگیری به عمل آورد.
• میتواند جایگزین بسیار مناسبی برای اسید هیالورونیک به حساب آید.
• میتوان از آن برای تمامی نواحی صورت و بدن استفاده نمود.
• برای استفاده از این روش هیچ نیازی به فرآیندهای پیچیده نیست و تنها یک خونگیری ساده میتواند آغازگر درمان باشد.
• حجم مورد استفاده در روش پلاسماژل به هیچ عنوان بر هزینه نهایی تاثیر ندارد.
• به سرعت جذب شده و میتواند با تزریق در فواصل معین، ماندگاری بالایی از خود نشان دهد.
• پيوند آن با لایه های كلاژن و سلولهاي چربی و پوست بسیار خوب و كامل صورت ميگيرد و حركت، گلوله شدن ، و ناهمواری ندارد.

• این درمانک املا بدون درد و راحت میباشد و برای بیمارانی که از آستانه تحمل پایینی برخوردار میباشند، پیشنهاد میشود که از کرمهای موضعی که موجب بیحسی در آن ناحیه میشود استفاده شود.