هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی یا به عبارت خلاصه هایفو روشی است که امروزه در تمام دنیا جایگزین تکنیک جراحی شده است. در این روش امواج اولتراسوند بطور مستقیم و تنها از راه تماس دستگاه با سطح پوست، به لایه اصلی موثر در لیفتینگ یا SMAS وارد شده و همان عملی را انجام میدهند که در روش جراحی انجام می شود.یعنی مساحت این لایه را کم می کند، اما نیازی به برش جراحی ندارد.

در هایفوتراپی یا هایفو لایه SMAS (superficial muscular aponeurotic system) مورد هدف واقع می شود که سبب محقق شدن لیفت وجمع شدن ماهیجه و پوست بر اثرایجاد حرارت نقطه ای در اعماق لایه های زیرین پوست میگردد.

هایفوتراپی

روش های درمانی متعددی تاکنون جهت رفع چین و چروک و شل شدگی پوست مورد استفاده پزشکان قرارگرفته است که از موثرترین آنها شاید جراحی لیفتینگ صورت را بتوان نام برد . این روش یک جراحی نسبتا دشوار وبزرگ محسوب می شود ومعمولا بدلیل دشواری آن عوارض ودوره نقاهت طولانی و جای بخیه وسیعی که می گذارد کمتر مورد توجه قرار گرفته است ودر حال حاضر فقط برای افتادگی های شدید مورد استفاده قرار می گیرد .

نتایج هایفوتراپی با درمان های تکمیلی با آر اف فرکشنال قابل مقایسه با لیفت جراحی بوده و چه بسا به نظر بسیاری از بیماران بهتر از جراحی پاسخ به درمان دیده میشود .

هایفوتراپی

هایفوتراپی یا هایفو آخرین دستاورد تکنولوژی دنیا در لیفت بدون جراحی ست . این کار را به وسیله امواج اولتراسونیک متمرکز با قدرت نفوذی بسیار متفاوت و بیشتر از آر اف و لیزر ها انجام میدهد.

تفاوت در نفوذ مقایسه آر اف و لیزر با 2 میلیمتر نفوذ، در مقایسه با هایفو با قدرت نفوذی تا 4.5 میلیمتر است .

کاربرد های هایفوتراپی:

  • جوانسازی با هایفو
  • لیفت با هایفو
  • ازبین بردن چروک با هایفوتراپی
  • هایفوتراپی غبغب یکی از موثرترین روش های رفع غبغب
  • سفت کردن پوست
  • کلاژن سازی
  • لیفت و بالا کشیدن ابرو
  • افزایش الاستیسیتی گونه ها

تکنولوژی و عملکرد هایفوتراپی

تکنولوژی هایفو روشی است که از امواج ماورای صوت استفاده می کند.

در روش هایفوتراپی با تمرکز برای لایه های داخلی و ایجاد گرمای شدید باعث تخریب هوشیارانه منطقه ای می شود .

پس در روش هایفوتراپی با ایجاد امواج آلتراسوند بر روی یک نقطه مشخص و بسیار کوچک گرمای شدیدی ایجاد می شود .

اگر شما برای مدت طولانی کاغذی را در معرض نور شدید خورشید قرار دهید شاید اتفاقی نیفتد اما اگر با یک ذره بین این نور را در نقطه ای کوچک متمرکز کنیم فورا کاغذ آتش می گیرد . روش هایفو نیز همین کار را انجام می دهد . یعنی در نقطه تمر کز حرارت بالا می رود اما در نقاط کناری هیچ گرمایی ایجاد نمی شود و آسیبی نمی بینند .پس تنها نقاطی که می خواهیم تخریب می شوند و به نقاط دیگ بافت آسیبی وارد نمی شود .

که در روش جوان سازی پوست بدن بافت آسیب دیده را ترمیم می کند و پوست جدید و جوان جای پوست فرسوده و پیر قبلی جایگزین می گردد.

جهت اطلاعات بیشتر در این مورد پیشنهاد میشود مطلب عملکرد و روش درمانی هایفوتراپی را مطالعه فرمایید.

عوارض هایفو چیست؟

لیفت صورت غیرجراحی با سونوگرافی متمرکز با شدت بالا در صورتی که توسط یک متخصص واجد شرایط و آموزش دیده انجام شود، یک درمان بسیار ایمن محسوب می شود.

در بیشتر موارد، عوارض جانبی مرتبط با این روش نادر است. ممکن است کمی تورم یا قرمزی خفیف را تجربه کنید، اما باید به سرعت آرام شود.

احساس سوزن سوزن شدن خفیف در ناحیه تحت درمان ممکن است برای چند روز ادامه یابد. علاوه بر این، ممکن است بی‌حسی و کبودی موقتی را تجربه کنید، اما این عوارض معمولاً چند روز پس از عمل از بین می‌روند.

چه کسانی کاندید مناسب هایفوتراپی هستند؟

افرادی که تمایل دارند همیشه جوان بمانند می توانند از این روش از سن 30 سالگی که شروع شل شدن پوست است بهرمند شوند . اصولا شلی وافتادگی خفیف تا متوسط نتیجه بهتری نسبت به افتادگی های بیشتر می دهد .

در افرادی که افتادگی زیاد دارند وتمایل به انجام عمل جراحی لیفت ندارند می توان از روشهای ترکیبی مثل تزریق چربی به همراه آرف فرکشنال و HIFU استفاده کرد تا نتایج به مراتب بهتری بدست آید.

همچنین افرادی که می خواهند وزن کم کنند ونگران شل شدن صورت وگردن هستند می توانند از این روش استفاده کنند .افرادی تمایل دارند همیشه جوان بمانند می توانند از این روش از سن 30 سالگی که شروع شل شدن پوست است بهرمند شوند .

اصولا شلی وافتادگی خفیف تا متوسط نتیجه بهتری نسبت به افتادگی های بیشتر می دهد . در افرادی که افتادگی زیاد دارند وتمایل به انجام عمل جراحی لیفت ندارند می توان از روشهای ترکیبی مثل تزریق چربی به همراه آر اف فرکشنال و HIFU استفاده کرد تا نتایج به مراتب بهتری بدست آید. همچنین افرادی که می خواهند وزن کم کنند و نگران شل شدن صورت و گردن هستند می توانند از  روش هایفوتراپی صورت و گردن استفاده کنند .

طریقه انجام هایفوتراپی چگونه است؟

شخص به آرامی روی تخت دراز میکشد و پزشک حدود 30 الی 45 دقیقه دسته دستگاه (پروپ) هایفو (HIFU) را درست مثل سونوگرافی معمولی به آرامی روی پوست صورت در جهت های خاص روی صورت بیمار حرکت می دهد چون این تکنیک درد غیر قابل تحملی ندارد هیچ نیازی به بیهوشی و بی حسی ندارد و بعضا حتی نیاز به مالیدن کرم های موضعی بی حسی نمی باشد.

نکته قابل توجه اینجاست که بلافاصله بعد از اتمام هایفوتراپی شخص بطور واضح لیفت صورت خود را حس می کند که به این نتایج، نتایج سریع الاثر هایفو (HIFU) می گوییم.
با توجه به اینکه نتایج لیفتینگ هایفو (HIFU) دو دسته می باشد:

  1. نتایج سریع الاثر
  2. نتایج تاخیری و تدریجی باید بگوییم نتایج تاخیری لیفتینگ هایفو (HIFU) تا حدود سه ماه بعد از انجام هایفو (HIFU) ادامه دارد و تا 6 ماه بعد نتایج کامل می شود.

چند درمان هایفو مورد نیاز است؟

به طور کلی، تنها پس از یک درمان می توان به نتایج عالی دست یافت. با این حال، یک روش اضافی ممکن است زودتر از شش ماه پس از اولین انجام شود.

برای تحریک رشد کلاژن، پزشکان استفاده از محصولات آرایشی خاص را توصیه می کنند.

نکات مهم در هايفوتراپى

برای رضایت مندی مطلوب از انجام هایفو (HIFU) توجه به نکات زیر بسیار حایز اهمیت است:
1- توقعات واقع گرایانه شخص ازنتیجه هایفوتراپی
2- توجه به درجه افتادگی پوست و میزان چین و چروک آن
3- با توجه به میزان افتادگی پوست صورت و سن شخص و عمق چین و چروک های پوست، با معاینه ی دقیق و کامل شخص و توجه به علل افتادگی و شلی پوست شخص برای وی توضیح داده شود که :
آیا کاندید مناسبی برای هایفودرمانی هست یا خیر ؟
آیا هایفودرمانی به تنهایی مشکل فرد را برطرف می کند ؟
چون گاها لازم است هایفودرمانی در کنار سایر اقدامات درمانی و زیبایی مثل تزریق چربی یا ژل های هیالورونیک قابل جذب و … به صورت ترکیبی (درمان ترکیبی ) برای شخص انجام شود تا نتیجه قابل قبولی حاصل شود .

پیشنهاد میشود مطلب مراقبت های بعد از هایفوتراپی را مطالعه فرمایید

آیا درمان هایفو دردناک است؟

حس درد بسته به دستگاه مورد استفاده برای درمان، ناحیه مورد نظر و آستانه درد فردی متفاوت است. این روش بدون درد نیست، اما کاملا قابل تحمل است.

دستگاه HIFU ما سرعت عکس‌برداری سریع و فواصل کوتاه بین عکس‌ها را ارائه می‌دهد. بنابراین، شما راحت خواهید بود.

هزینه ی هایفوتراپی چقدر است؟

این درمان در مقایسه با گزینه های جراحی مانند جراحی لیفت صورت مقرون به صرفه در نظر گرفته می شود.

در نهایت، هزینه به منطقه تحت درمان، موقعیت جغرافیایی و تعداد کل جلسات مورد نیاز برای دستیابی به نتایج مورد نیاز بستگی دارد. برای برآورد دقیق باید با کلینیک زیبایی دکتر سحر عمادمستوفی تماس بگیرید.

نمونه عکس هایفوتراپی