مزوبوتاکس چیست؟

روشی به نام مزوبوتاکس ابداع شده است که بیشتر در افرادی کاربرد دارد که دوست ندارند بعد از تزریق بوتاکس چهره‌ی مصنوعی یا به بیان دیگر چهره ماسکه‌ داشته باشند.خیلی از بازیگران از این روش استفاده می‌کنند چرا که چهره‌شان حالت طبیعی داشته باشد و در عین طبیعی بودن جوانی صورت خود را حفظ کرده باشند.

مزوبوتاکس

مزوبوتاکس

اما چگونه؟ راز آن این است که بوتاکس را به روش خاصی رقیق و به صورت واحدهای خیلی کوچک و نزدیک به هم روی کل پوست صورت تزریق می‌کنند. با این روش چهره خیلی شاداب و بدون چین و چروک خواهد شد، بدون اینکه حرکات صورت ماسکه باشد.

می‌توان از  روش مزوبوتاکس برای ترمیم انواع پوست‌ها استفاده کرد و در ترمیم آن موفق بود.

سم بوتولینوم همچنین می‌تواند باعث کاهش تولید سبوم شده و در نتیجه آکنه را درمان کند، بنابراین برای پوست‌های چرب و پوست‌های مستعد سبوم نیز کاربرد دارد.

از سم بوتولینوم برای درمان پوست‌های پیر که دارای خطوط ریز و چین و چروک می‌باشند نیز می‌توان استفاده کرد. این بهبودی از طریق کاهش میزان کشش در عضله‌های منقبض شده صورت انجام می‌شود و در نتیجه موجب درمان پیری صورت می‌شود.

سم بوتولینوم،مانع آزاد شدن استیل کولین موجود در غدد عرق شده و آن را مهار می‌کند و باعث کاهش تعرق شده و در نتیجه به پوست، ظاهری نرم و صاف می‌دهد و علاوه بر آن مزایای دیگری نیز می‌تواند برای سلامتی پوست داشته باشد.