هایفوتراپی

هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی روشی است که امروزه در تمام دنیا جایگزین تکنیک جراحی شده است.در این روش امواج اولتراسوند بطور مستقیم و تنها از راه تماس دستگاه با سطح پوست، به لایه اصلی موثر در لیفتینگ یا SMAS وارد شده و همان عملی را انجام میدهند که در روش جراحی انجام می شود.یعنی مساحت این لایه را کم می کند، اما نیازی به برش جراحی ندارد.

در هایفوتراپی لایه SMAS (superficial muscular aponeurotic system) مورد هدف واقع می شود که سبب محقق شدن لیفت وجمع شدن ماهیجه و پوست بر اثرایجاد حرارت نقطه ای در اعماق لایه های زیرین پوست میگردد.

هایفوتراپی

روش های درمانی متعددی تاکنون جهت رفع چین و چروک و شل شدگی پوست مورد استفاده پزشکان قرارگرفته است که از موثرترین آنها شاید جراحی لیفتینگ صورت را بتوان نام برد . این روش یک جراحی نسبتا دشوار وبزرگ محسوب می شود ومعمولا بدلیل دشواری آن عوارض ودوره نقاهت طولانی و جای بخیه وسیعی که می گذارد کمتر مورد توجه قرار گرفته است ودر حال حاضر فقط برای افتادگی های شدید مورد استفاده قرار می گیرد .

نتایج هایفوتراپی با درمان های تکمیلی با آر اف فرکشنال قابل مقایسه با لیفت جراحی بوده و چه بسا به نظر بسیاری از بیماران بهتر از جراحی پاسخ به درمان دیده میشود .

هایفوتراپی

هایفوتراپی آخرین دستاورد تکنولوژی دنیا در لیفت بدون جراحی ست . این کار را به وسیله امواج اولتراسونیک متمرکز با قدرت نفوذی بسیار متفاوت و بیشتر از آر اف و لیزر ها انجام میدهد.

تفاوت در نفوذ مقایسه آر اف و لیزر با 2 میلیمتر نفوذ، در مقایسه با هایفو با قدرت نفوذی تا 4.5 میلیمتر است .

کاربرد های هایفوتراپی:

جوانسازی و لیفتیتگ
ازبین بردن چروک
سفت کردن پوست
کلاژن سازی
لیفت و بالا کشیدن ابرو
افزایش الاستیسیتی گونه ها

تکنولوژی هایفوتراپی

تکنولوژی هایفو روشی است که از امواج ماورای صوت استفاده می کند.

در روش هایفوتراپی با تمرکز برای لایه های داخلی و ایجاد گرمای شدید باعث تخریب هوشیارانه منطقه ای می شود .

پس در روش هایفوتراپی با ایجاد امواج آلتراسوند بر روی یک نقطه مشخص و بسیار کوچک گرمای شدیدی ایجاد می شود .

اگر شما برای مدت طولانی کاغذی را در معرض نور شدید خورشید قرار دهید شاید اتفاقی نیفتد اما اگر با یک ذره بین این نور را در نقطه ای کوچک متمرکز کنیم فورا کاغذ آتش می گیرد . روش هایفو نیز همین کار را انجام می دهد . یعنی در نقطه تمر کز حرارت بالا می رود اما در نقاط کناری هیچ گرمایی ایجاد نمی شود و آسیبی نمی بینند .پس تنها نقاطی که می خواهیم تخریب می شوند و به نقاط دیگ بافت آسیبی وارد نمی شود .

که در روش جوان سازی پوست بدن بافت آسیب دیده را ترمیم می کند و پوست جدید و جوان جای پوست فرسوده و پیر قبلی جایگزین می گردد.

چه کسانی کاندید مناسب هایفوتراپی هستند؟

افرادی که تمایل دارند همیشه جوان بمانند می توانند از این روش از سن 30 سالگی که شروع شل شدن پوست است بهرمند شوند . اصولا شلی وافتادگی خفیف تا متوسط نتیجه بهتری نسبت به افتادگی های بیشتر می دهد . در افرادی که افتادگی زیاد دارند وتمایل به انجام عمل جراحی لیفت ندارند می توان از روشهای ترکیبی مثل تزریق چربی به همراه آرف فرکشنال وHIFUاستفاده کرد تا نتایج به مراتب بهتری بدست آید. همچنین افرادی که می خواهند وزن کم کنند ونگران شل شدن صورت وگردن هستند می توانند از این روش استفاده کنند .افرادی تمایل دارند همیشه جوان بمانند می توانند از این روش از سن 30 سالگی که شروع شل شدن پوست است بهرمند شوند . اصولا شلی وافتادگی خفیف تا متوسط نتیجه بهتری نسبت به افتادگی های بیشتر می دهد . در افرادی که افتادگی زیاد دارند وتمایل به انجام عمل جراحی لیفت ندارند می توان از روشهای ترکیبی مثل تزریق چربی به همراه آرف فرکشنال وHIFUاستفاده کرد تا نتایج به مراتب بهتری بدست آید. همچنین افرادی که می خواهند وزن کم کنند و نگران شل شدن صورت و گردن هستند می توانند از  روش هایفوتراپی صورت و گردن استفاده کنند .

طریقه انجام هایفوتراپی چگونه است؟

شخص به آرامی روی تخت دراز میکشد و پزشک حدود 30 الی 45 دقیقه دسته دستگاه (پروپ) هایفو (HIFU) را درست مثل سونوگرافی معمولی به آرامی روی پوست صورت در جهت های خاص روی صورت بیمار حرکت می دهد چون این تکنیک درد غیر قابل تحملی ندارد هیچ نیازی به بیهوشی و بی حسی ندارد و بعضا حتی نیاز به مالیدن کرم های موضعی بی حسی نمی باشد.

نکته قابل توجه اینجاست که بلافاصله بعد از اتمام هایفوتراپی شخص بطور واضح لیفت صورت خود را حس می کند که به این نتایج، نتایج سریع الاثر هایفو (HIFU) می گوییم.
با توجه به اینکه نتایج لیفتینگ هایفو (HIFU) دو دسته می باشد:
1- نتایج سریع الاثر
2- نتایج تاخیری و تدریجی باید بگوییم نتایج تاخیری لیفتینگ هایفو (HIFU) تا حدود سه ماه بعد از انجام هایفو (HIFU) ادامه دارد و تا 6 ماه بعد نتایج کامل می شود.

نکات مهم در هايفوتراپى

برای رضایت مندی مطلوب از انجام هایفو (HIFU) توجه به نکات زیر بسیار حایز اهمیت است:
1- توقعات واقع گرایانه شخص ازنتیجه هایفوتراپی
2- توجه به درجه افتادگی پوست و میزان چین و چروک آن
3- با توجه به میزان افتادگی پوست صورت و سن شخص و عمق چین و چروک های پوست، با معاینه ی دقیق و کامل شخص و توجه به علل افتادگی و شلی پوست شخص برای وی توضیح داده شود که :
آیا کاندید مناسبی برای هایفودرمانی هست یا خیر ؟
آیا هایفودرمانی به تنهایی مشکل فرد را برطرف می کند ؟
چون گاها لازم است هایفودرمانی در کنار سایر اقدامات درمانی و زیبایی مثل تزریق چربی یا ژل های هیالورونیک قابل جذب و … به صورت ترکیبی (درمان ترکیبی ) برای شخص انجام شود تا نتیجه قابل قبولی حاصل شود .

هزینه ی هایفوتراپی چقدر است؟

1399/5/11 21:39:57

19 دیدگاه

 1. Avatar
  lida مرداد 16, 1398 در 22:06 - پاسخ دادن

  51 ساله ام. 3 سال پیش هایفو را امتحان کرده ام درد بالا بود اما نتیجه خوب بود. چند هفته پیش ترماژ انجام داده ام متاسفانه پوست ناحیه ی گردن را شل تر از قبل کرده. چند بار بوتاکس و یکبار فیلر زده ام و از آنها راضی بودم. مشکل هم اکنون شلی پوست گردن و فرم پایین چانه است. کاری بدون جراحی و درد، و کارساز برای حداقل یکسال می خواهم که بتوانم هزینه اش را هم افورد کنم. به مایکرونیدلینگ + پی آر پی فکر کرده ام و هایفوی همزمان. شنیده ام که هایفوهای جدید کمتر از قبل درد دارند اما اثرگذاری کمتری نسبت به نسلِ پیش خود دارند. درباره ی تخفیفهای الانسه در سایت شما نیز چیزهایی دیده ام. همینطور درباره ی پلاسماژل و طراحی صورت و بینی. آیا ترمیم بینی بدون جراحی دائمی ایست؟ من تا یکماه دیگر در ایرانم. اغلب سالی یکبار یا هر هجده ماه به ایران مسافرت می کنم.لطفا تا حد مقدور راهنماییم کنید.

 2. Avatar
  lida مرداد 18, 1398 در 01:51 - پاسخ دادن

  ممنونم از پاسخ دهی سریع شما و در ایران ملاقاتتان خواهم کرد.

 3. Avatar
  نازي شهریور 9, 1398 در 03:54 - پاسخ دادن

  خسته نباشيد هايفوتراپي براي كوچك كردن بافت سينه هم قابل استفاده هست؟ ٢٢ سال سن دارم

  • دکتر سحر عمادمستوفی

   باسلام
   ترجیحا از روش هایفوتراپی لاغری برای کوچک کردن سینه استفاده نمیشه
   ولی از روش هایفوتراپی جوانسازی برای سفت کردن پوست سینه استفاده میکنیم

 4. Avatar
  فرانک آذر 9, 1398 در 14:22 - پاسخ دادن

  سلام خسته نباشید من 40 ساله هستم مزوتراپی صورت چندین بار انجام دادم میخوام که صورتم لیفت داده بشه هایفو میتونه مفید باشه یا نتیجه چندان زیادی نداره و اینکه طب سوزنی هم نتیجه مثبت داره ممنون

  • دکتر سحر عمادمستوفی

   باسلام
   هایفوتراپی با مکانیسم امواج صوتی باعث تحریک ساخت کلاژن و الاستین و افزایش خاصیت ارتجاعی پوست و درنهایت لیفت پوست میشود و البته با توجه به معاینه پوست شما بهترین گزینه بهتون پیشنهاد خواهد شد

 5. Avatar
  masii فروردین 14, 1399 در 00:13 - پاسخ دادن

  سلام وقتتون بخیر
  میتونم بپرسم که شما از چه دستگاه هایفو استفاده میکنید؟
  هایفو3d یا 4d؟
  چون شنیدم که هایفو 4d هم جوابدهی آنی داره هم ماندگاری بیشتر.
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

  • دکتر سحر عمادمستوفی
   دکتر سحر عمادمستوفی اردیبهشت 31, 1399 در 23:17 - پاسخ دادن

   باسلام
   هر دو مدل دستگاه رو داریم
   برحسب نیاز پوستتون و با معاینه بهترین روش درمانی بشما پیشنهاد خواهد شد

 6. Avatar
  سارا فروردین 30, 1399 در 12:29 - پاسخ دادن

  عرض سلام و ادب لطفا بفرمایید میزان درد هایفو در زمان انجام عمل چقدر هست به نسبت لیزرهای جوانسازی؟ افرادی که مستعد کک و مک هستند در فصول بهار و تابستان امکان انجام دارند؟

  • دکتر سحر عمادمستوفی

   باسلام
   زمان تقریبا چهل دقیقه و چون به سطح پوست اسیب نمیرساند در تمام فصول قابل انجام است. درد قابل توجهی ندارد

 7. Avatar
  مریم ۳۰ خرداد 15, 1399 در 11:45 - پاسخ دادن

  عرض سلام و وقت بخیر خدمت سرکارخانم دکتر موستوفی
  سپاس از مطالب مفیدتون
  من ۳۱سال سن دارم و برای پیشگیری از افتادگی پوست در مطب یک متخصص پوست هایفو انجام دادم و بدلیل ناآگاهی اپراتور ، بخش زیادی از چربی زیر پوست صورتم ازبین رفت و صورتم لاغر شد و از اون بدتر بتدریج طی دوماه احساس کشیدگی به طرف پایین در پوست روی فک دو طرف دهان داشتم که هنوز بعد از گذشت مدت زیاد بهبود پیدا نکرده و گونه هایم به حالت قبل برنگشته و همچنان موقع خنده صورتم چروک میشه درحالیکه قبل از این عمل به هیچ وجه چنین چروکهایی رو در صورتم نداشتم

  عذرخواهی بنده رو بخاطر طولانی بودن عرایضم بپذیرید لطفا اگر راهی وجود داره تا پوستم به حالت قبل برگرده و دیگه موقع خنده چروک نشه مثلا هایفو در ناحیه جلوی گوش و یا هر راه دیگری ، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .
  لطفا جواب رو درسایت قرار دهید
  از توجه شما بسیار سپاسگزارم

  • دکتر سحر عمادمستوفی

   باسلام
   احتمالا هایفو با درجه ی خیلی بالایی براتون انجام شده
   یکی از راههای برطرف کردن عارضه استفاده از نخهای کلاژنساز هست که نتایج درخشان و فوق العاده ای در برگرداندن کلاژنهای از دست رفته پوستتون داره

 8. Avatar
  مریم ۳۰ خرداد 28, 1399 در 12:08 - پاسخ دادن

  با سلام
  از توجه و پاسخ شما بسیار سپاسگزارم
  از طریق هایفو در دوطرف صورت جلوی گوش امکان بهبودی وجود ندارد؟ یا بوتاکس ؟
  درمورد نخ نگران قابل مشاهده بودن محل ورو د نخ یا چین خوردن پوست هستم .
  در مطب شما بوتاکس یا هایفو توسط خود شما انجام میشود؟

 9. Avatar
  Roqaye تیر 23, 1399 در 11:18 - پاسخ دادن

  سلام ، من ۲۵ سالمه میخواستم ببینم میتونم از هایفوتراپی برای خط اخم و پیشونی استفاده کنم ، واینکه روی خط روی گونه هم تاثیر داره ؟ از طرفی هم میترسم عارضه پیدا کنه و پوستم شل بشه ،ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • دکتر سحر عمادمستوفی

   باسلام
   برای پیشانی ترکیب فیلر کلاژنساز و نخ کلاژنساز بهتر از هایفو جواب میده
   برای لیفت گونه بله هایفو عالیه ودلیلی برای شل شدن پوست وجود نداره

 10. Avatar
  فروغ خانی تیر 24, 1399 در 15:11 - پاسخ دادن

  سلام و عرض ادب
  من 42 سال دارم و پوست اطراف چشمم کمی چروک افتاده البته موقع خنده مشخص میشه می خواستم بدونم هایفو می تونه به من کمک کنه

ثبت ديدگاه