بررسی اجمالی

کانتورینگ بدن بدون جراحی به عنوان کاهش چربی غیر جراحی نیز شناخته می شود. انواع روش های کاهش چربی غیر جراحی وجود دارد. این روش‌ها باعث کاهش یا حذف پاکت‌های سرسخت چربی برای ایجاد کانتور و شکل دادن به نواحی مختلف بدن می‌شوند.

کانتورینگ بدن بدون جراحی

کانتورینگ بدن بدون جراحی

اکثر درمان های غیرجراحی کاهش چربی بر اساس یکی از این چهار اصل هستند:

کرایولیپولیز یا خنک سازی کنترل شده از دمای انجماد برای هدف قرار دادن و از بین بردن سلول های چربی استفاده می کند.
لیزر لیپولیز از حرارت کنترل شده و انرژی لیزر برای هدف قرار دادن سلول های چربی استفاده می کند.
لیپولیز با فرکانس رادیویی از گرمایش کنترل شده و فناوری اولتراسوند برای هدف قرار دادن سلول های چربی استفاده می کند.
لیپولیز تزریقی از اسید دئوکسی کولیک تزریقی برای هدف قرار دادن سلول های چربی استفاده می کند.
روش های کانتورینگ بدن غیر جراحی به عنوان راه حل های کاهش وزن در نظر گرفته نشده است. نامزدهای ایده آل به وزن دلخواه خود نزدیک هستند و می خواهند چربی های سرسخت را که در برابر رژیم غذایی و ورزش مقاوم هستند حذف کنند. با اکثر روش های کانتورینگ بدن، شاخص توده بدنی شما نباید بیشتر از 30 باشد.

حقایق سریع

راحتی:

روش های کانتورینگ بدن غیر جراحی و با حداقل تهاجم تا غیرتهاجمی هستند.
به طور معمول، بلافاصله پس از درمان می توانید فعالیت های روزانه را از سر بگیرید.

خطرات و عوارض جانبی:

طبق گزارش انجمن جراحی پلاستیک زیبایی آمریکا، 169695 روش در سال 2016 انجام شد. به طور معمول، تنها عوارض جانبی خفیف و کوتاه مدت گزارش شده است. اینها شامل قرمزی، تورم و درد بود.

هزینه:

هر بدن متفاوت است، و بهترین راه برای فهمیدن اینکه آیا کاندید خوبی برای کانتورینگ بدن غیرجراحی هستید یا خیر، صحبت با یک ارائه دهنده واجد شرایط است. این ممکن است یک جراح پلاستیک، متخصص پوست، جراح زیبایی یا سایر ارائه دهندگان آموزش دیده باشد. ارائه دهنده شما به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که کدام درمان برای نیازها و انتظارات فردی شما بهترین است. در اینجا چند نمونه هستند.

 

کرایولیپولیز

Cool Sculpting درمانی تایید شده توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) است. این یک روش غیرتهاجمی کاهش چربی است که از علم کرایولیپولیز نشات می‌گیرد. از دمای سرد برای هدف قرار دادن و از بین بردن سلول های چربی در نواحی مختلف بدن استفاده می کند. بافت های اطراف بدون آسیب باقی می مانند. دمای انجماد سلول های چربی را از بین می برد که در نهایت از طریق سیستم لنفاوی از بدن شما خارج می شود. وقتی این سلول ها از بین رفتند، نباید دوباره ظاهر شوند.

مناطق هدف:

شکم
ران
کناره ها
بازوها
چربی سوتین و پشت
زیر باسن (رولت موز)
غبغب

طول درمان:

یک ناحیه درمان 30 تا 60 دقیقه طول می کشد و در بیشتر موارد زمان کوتاهی یا بدون توقف دارد.
برای ارائه نتایج رضایت بخش معمولاً چندین درمان مورد نیاز است.

لیزر لیپولیز

SculpSure برای اولین بار توسط FDA در سال 2015 پاکسازی شد. این یک روش غیرتهاجمی لیپولیز است که از انرژی لیزر برای گرم کردن و از بین بردن سلول های چربی استفاده می کند. دمای بالای درمان می تواند باعث مرگ سلول های چربی شود. سیستم لنفاوی بدن در مدت تقریباً 12 هفته پس از عمل از شر سلول های چربی مرده خلاص می شود.

مناطق هدف:

شکم
کناره ها
طول درمان:

هر درمان تقریباً 25 دقیقه طول می کشد. به طور معمول، از کار افتادگی کمی وجود دارد.
معمولاً چندین درمان مورد نیاز است.

لیپولیز با فرکانس رادیویی

UltraShape و BTL Vanquish ME روشهای غیرجراحی و تایید شده توسط FDA هستند که از فناوری اولتراسوند برای کانتور کردن بدن استفاده می کنند. به طور کلی، فناوری اولتراسوند هنگام درمان چربی های سرسخت برای پوست بسیار ملایم است. این ناراحتی بسیار کم یا بدون ناراحتی را شامل می شود.

مناطق هدف:

شکم
کناره ها
طول درمان:

هر درمان به طور متوسط ​​یک ساعت طول می کشد و شما باید بتوانید بلافاصله به فعالیت های روزانه خود بازگردید.
معمولاً چندین درمان مورد نیاز است.

لیپولیز تزریقی

Kybella در سال 2015 توسط FDA به عنوان یک تزریق غیرجراحی برای درمان پری ناحیه زیرچانه (زیر چانه)، که به عنوان چانه دوتایی نیز شناخته می شود، تأیید شد. کیبلا از شکل مصنوعی اسید دئوکسی کولیک استفاده می کند، ماده ای که به طور طبیعی توسط بدن تولید می شود و به جذب چربی کمک می کند. اسید دئوکسی کولیک پتانسیل کشتن سلول های چربی را دارد. بدن طی هفته های بعد از درمان به تدریج سلول های مرده را متابولیزه می کند.

مناطق هدف:

ناحیه چانه (مخصوصا زیر چانه)
طول درمان:

به طور معمول، درمان حدود 30 دقیقه طول می کشد. به غیر از مقداری تورم و کبودی، زمان بهبودی در اکثر موارد حداقل است. شما باید بتوانید تقریباً بلافاصله فعالیت های روزانه را از سر بگیرید.
معمولاً چندین درمان مورد نیاز است.

کانتورینگ بدن بدون جراحی در مقایسه با لیپوساکشن

طبق گفته انجمن جراحان پلاستیک آمریکا ، خطرات مرتبط با لیپوساکشن جراحی شامل خطرات بیهوشی، عفونت، تجمع مایعات، آسیب به ساختارها و اندام های عمیق تر، ترومبوز ورید عمقی، عوارض قلبی و ریوی و غیره است. کانتورینگ بدن بدون جراحی خطرات کمتری دارد زیرا شامل جراحی یا بیهوشی نمی شود. روش های کاهش چربی غیر جراحی در مقایسه با لیپوساکشن جراحی هزینه کمتری دارند. در سال 2016، انجمن جراحان پلاستیک آمریکا هزینه متوسط ​​لیپوساکشن را 3200 دلار ذکر کرد .

پی نوشت:

آمریکایی ها تنها در سال 2016 بیش از 247 میلیون دلار برای روش های کانتورینگ بدن هزینه کردند. مهم است که به خاطر داشته باشید که کاهش چربی غیر جراحی باید با یک سبک زندگی سالم، از جمله رژیم غذایی سالم و ورزش منظم همراه باشد. این به شما کمک می کند تا نتایج را به حداکثر برسانید و حفظ کنید.