مراقبت از پوست مملو از باورهای غلط مختلف است. به این ترتیب، دیدن افرادی که مرتکب یک یا دو اشتباه از نظر مراقبت از پوست خود می شوند، تعجب آور نیست.

10 اشتباه مراقبت از پوست که باید از آنها اجتناب کنید

10 اشتباه مراقبت از پوست که باید از آنها اجتناب کنید

اولین قدم برای مراقبت از پوست این است که از کارهایی که باید و نباید انجام دهید آگاه باشید. اما، آنها دقیقا چه هستند؟

از این 10 اشتباه مراقبت از پوست اجتناب کنید

اسکراب بیش از حد صورت

پوست به خودی خود در برابر باکتری ها و ویروس ها مقاوم است و این توانایی را دارد که هر سه تا چهار هفته یکبار خود را بازسازی کند. برای تسریع روند، بسیاری از افراد از اسکراب های صورت استفاده می کنند. با این حال، در صورت استفاده بیش از حد، این محصولات می توانند آسیب بیشتری به لایه محافظ پوست وارد کنند تا مفید.

 

به جای اسکراب صورت، به جای آن از لایه بردارهای شیمیایی استفاده کنید. اینها برای رفع بی نظمی های رنگدانه و همچنین از بین بردن چین و چروک و آکنه مفید هستند.

2. استفاده از محصولات نامناسب برای نوع پوست شما

 

هر پوستی متفاوت است و همه محصولات برای شما مفید نیستند. استفاده از محصولات مراقبت از پوست نامناسب فقط می تواند به پوست آسیب بیشتری برساند. نوع پوست خود را مشخص کنید:

 

پوست متعادل – پوستی که به خوبی متعادل باشد نرمال و سالم است. تولید سبوم به میزان طبیعی است.

پوست خشک – پوست کمتر از حد معمول سبوم تولید می کند. حفظ رطوبت برای کمک به پوست خشک برای ایجاد یک سپر طبیعی در برابر آسیب های خارجی.

پوست چرب – این برعکس پوست خشک است که در آن تولید سبوم زیاد می شود.

 

هنگامی که از نوع پوست خود آگاه شدید، حتماً جزئیات محصولات مراقبت از پوست خود را بررسی کنید. ممکن است حاوی موادی باشد که می تواند برای پوست شما مضر باشد و ممکن است باعث ایجاد حساسیت شود. همچنین می توانید برای مشاوره حرفه ای با یک متخصص پوست در یک کلینیک درمان زیبایی در سنگاپور مشورت کنید.

 

3. استفاده از محصولات بیش از حد

از استفاده بیش از حد از محصولات مراقبت از پوست خودداری کنید؛ این به لایه های محافظ پوست شما آسیب می رساند. در عوض، اجازه دهید از خود در برابر آسیب محافظت کند. همانطور که در بالا ذکر شد، پوست دارای یک سیستم ایمنی طبیعی در برابر باکتری ها و ویروس ها است.

 

4. روال مراقبت از پوست بلافاصله قبل از خواب

آیا محصولات مراقبت از پوست را بلافاصله قبل از خواب استفاده می کنید؟ این روال در واقع موثر نیست. برای دریافت بهترین فواید از رژیم مراقبت از پوست خود، محصولات خود را حداقل یک ساعت قبل از خواب استفاده کنید. به این ترتیب، پوست شما زمان کافی برای جذب مواد مغذی محصول شما برای عملکرد آن خواهد داشت.

 

5. استفاده از محصولات خود به ترتیب اشتباه

دستور گام به گام در استفاده از محصولات مراقبت از پوست ضروری است. اگر محصولات به روش اشتباه اعمال شوند، نتایج به طور کامل به دست نمی آیند. بنابراین، به پوست خود درمان مناسبی نمی دهید.

قاعده کلی این است که قبل از استفاده از محصولات ضخیم تر و خامه تر، از محصولاتی با غلظت نازک تر استفاده کنید. این به محصولات نازک تر اجازه می دهد تا راه را برای محصولات سنگین تر به داخل پوست باز کنند.

6. دوش بسیار داغ

همه دوش آب گرم را آرامش بخش می دانند، موافق نیستید؟ اما آیا می دانستید که دوش آب گرم برای پوست شما مضر است؟ آب داغ می تواند رطوبت و روغن های ضروری را از بین ببرد و پوست شما را خشک و ناسالم کند. هر چند وقت یکبار دوش آب گرم بگیرید خوب است، اما دمای توصیه شده برای دوش گرفتن حدود ولرم است.

7. خواب ناکافی

خواب یکی از قوی ترین رژیم های زیبایی طبیعی است. خواب کافی هر شب، یا حداقل بیشتر شب ها – می تواند به شما کمک کند تا پوست سالم تری داشته باشید. کمبود خواب می‌تواند باعث ایجاد استرس و استرس در شما شود که به پوست شما نیز فشار وارد می‌کند و به طور بالقوه باعث ایجاد جوش می‌شود.

8. عادات غذایی ناسالم

علاوه بر خواب کافی، داشتن یک رژیم غذایی مناسب بهترین راه برای حفظ سلامت پوست است. سبزیجاتی مانند کلم و کاهو انتخاب های خوبی برای افزودن به رژیم غذایی هستند تا پوستی سالم و صاف داشته باشید.

9. بی توجهی به تمیز کردن تجهیزات

هر چه بیشتر از وسایل صورت و بدن خود استفاده کنید، میکروب های بیشتری در بدن ایجاد می شوند. اطمینان حاصل کنید که تجهیزات و لوازم مراقبت از پوست شما همیشه به طور کامل تمیز می شوند تا از نفوذ میکروب ها به پوست شما جلوگیری شود. تجهیزات مراقبت از پوست خود، به ویژه برس های آرایشی، را حداقل پس از دو بار استفاده تمیز کنید.

10. خوابیدن با آرایش

همانطور که می خوابید، بدن هورمون های رشد تولید می کند که برای بازسازی خود ضروری هستند. متأسفانه ماندن آرایش هنگام خواب باعث بسته شدن منافذ می شود. سلول های مرده پوست به دام می افتند و اجازه می دهند روغن و عرق در پوست شما باقی بماند. در این مورد، استفاده از درمان‌های دارویی صورت می‌تواند به تمیز کردن پوست صورت کمک کند تا پوستی روشن‌تر و شاداب‌تر شود.

همیشه قبل از خواب آرایش خود را پاک کنید. می توانید از پاک کننده های آرایش استفاده کنید تا مطمئن شوید که صورت شما کاملا از میکروب ها پاک شده است.

 

برای داشتن پوستی صاف ابریشمی، برای طیف گسترده ای از درمان های زیبایی ما در تهران به کلینیک زیبایی دکتر سحر عماد مستوفی مراجعه کنید . با ما با شماره ۸۸۱۹۳۹۶۴ قرار ملاقات رزرو کنید.