تیپ پلاستی

هیچ گاه نمیتوان این مسئله را کتمان کرد که میل به زیبایی از گذشته تاکنون در افراد خصوصا زنان وجود داشته و همین مسئله اصلی ترین دلیل روی آوردن آنها به انجام عمل های زیبایی بوده است.

امروزه با توجه به پیشرفت های بسیار زیادی که در علم و تکنولوژی به دنیا معرفی شده تیپ پلاستی از جمله پرطرفداراترین آنها به حساب می آید. این عمل که نوعی جراحی بینی به حساب می آید مطمئنا برای آن دسته از افرادی که از بینی خود راضی نیستند نتایج خوبی را به همراه خواهد داشت.

در این مقاله در نظر داریم توضیحات بیشتری در این زمینه خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

تیپ پلاستی چیست؟

تیپ پلاستی یک روش پزشکی زیبایی برای رفع عیب نوک بینی است که در آن پزشک متخصص پوست، با تعدیل غضروف های نوک بینی تلاش می کند تا افتادگی و پهنی بینی را تا حدود زیادی برطرف نماید.

همچنین این روش درمانی کمک می کند تا افزایش بی رویه ارتفاع نوک بینی خنثی شود و بینی، شکلی زیبا و دلپذیرتری به خود بگیرد. قدر در ایجاد زیبایی نوک بینی و ایجاد یک dorsum معقول بینی که در عین متعادل بودن به اندازه معقول باید عرض داشته باشد که مسیر عبور هوا را از بینی تامین نماید.

کاندیدای مناسب انجام تیپ پلاستی

نکته ای که در رابطه با انجام عمل تیپ پلاستی وجود دارد این است که تمامی افراد نمیتوانند به سراغ انجام این عمل رفته و نتایج خوبی دریافت کنند. از همین رو همواره توصیه می شود که قبل از اقدام به هرگونه عمل نسبت با پزشک مربوطه مشورت های لازم را انجام دهید. اما به طور کلی افرادی که در زیر به آنها اشاره میکنیم از واجدین شرایط انجام عمل تیپ پلاستی به شمار می آیند:
– افرادی که از قوس بینی کم و یا متوسطی بهره مند هستند و تمایل دارند این مشکل را برطرف سازند.
– آن دسته از افرادی که از غیرقرینگی نوک و یا انحراف نوک بینی رنج می برند.
– آنهایی که به داشتن نوک بینی سربالاتر علاقه مند هستند.
– آن دسته از افرادی که پس از انجام عمل بینی، باز هم از ظاهر خود ناراضی اند و تمایل دارند بدون جراحی و پرداخت هزینه ای گزاف مشکل خود را برطرف نمایند.
– و….

مزایای روش تیپ پلاستی

  • در این روش متخصص پوست تلاش می کند تا شکل بسیار آزاردهنده نوک بینی افتاده را تغییر داده و ظاهری جوانانه تر و یک بینی سربالاتر را برای بیماران فراهم آورد.
  • از جمله شایع ترین دلایل افتادگی بینی، افزایش سن است که به منظور تحلیل رفتن آرواره ها و کاهش ارتفاع هر دو فک بالا و پایین رخ می دهد. که افراد میتوانند این مشکل را با استفاده از تیپ پلاستی به راحتی برطرف نمایند.
  • هنگامی که دو غضروف پایینی نوک بینی به یکدیگر برخوردم می کنند اتصالی در محل لب آن ایجاد می شود که به آن کولومل گفته می شود. در این روش پزشکان تلاش می کنند تا با افزودن به قسمت تحتانی و حذف قسمت فوقانی این مشکل را برطرف نمایند.
  • این روش در کلینیک پوست و مو قابل انجام است و هزینه ای به مراتب کمتر از روش های دیگر جراحی بینی با خود به همراه دارد.
  • دوران نقاهت بسیار کوتاهتری داشته و افراد میتوانند در کمترین زمان ممکن به روال عادی زندگی خود برگردند.

هزینه تیپ پلاستی

برای انجام عمل تیپ پلاستی موارد بسیار زیادی وجود دارد که باید به آن پرداخته شود اما از مهمترین آنها میتوان به هزینه انجام آن اشاره کرد. نکته اینجاست که این عمل با توجه به مقدار زحمتی که پزشک برای برطرف کردن مشکل بینی شما انجام می دهد هزینه متفاوتی را با خود به همراه دارد همچنین باید بدانید که میزان تخصص پزشک و البته کلینیک پوست و مو میتواند در هزینه نهایی تاثیرگذار باشد. از همین رو توصیه می شود با مراجعه به کلینیک های زیبایی از جمله کلینیک زیبایی دکتر سحرعماد مستوفی از تمام هزینه ها، روش های انجام و تمامی نکات لازم مطلع شوید.