تزریق چربی صورت

یکی از مهم‌ترین نشانه‌های پیری و افزایش سن کاهش حجم عضلات صورت و بدن است. با پیر شدن بافت‌های چربی زیر پوست تحلیل می‌روند و همین امر موجب استخوانی شدن ظاهر اندام و افزایش چین و چروک می‌شود.

خوشبختانه امروزه با پیشرفت علم، به ویژه در شاخه پزشکی و زیبایی روش‌های زیادی برای رفع چین و چروک، جوانسازی و حتی حجم دهی به پوست وجود دارند.

تزریق چربی به صورت

تزریق چربی صورت

تزریق چربی صورت یکی از موثرترین راه‌ها برای این منظور بوده که این روزها طرفداران زیادی نیز پیدا کرده است. در ادامه این مقاله می‌خواهیم توضیحات کامل‌تری در رابطه با تزریق چربی بیان کنیم. با ما همراه باشید.

تزریق چربی چیست؟

احتمالا شما هم بارها در مورد فیلر شنیده‌اید. فیلرها همان حجم دهنده‌های تزریقی پوست هستند که با وارد شدن به لایه‌ای از پوست، باعث جوانسازی و حجم دهی می‌شوند. تزریق چربی نیز به همین صورت است.

یعنی برای تزریق چربی به صورت، از چربی بدن خودتان به عنوان فیلر استفاده می‌کنند. خوب است بدانید این روش ماندگاری بیشتری نسبت به تزریق فیلرهای آماده دارد و از همه مهم‌تر بافت‌های بدن هیچ گونه واکنش بدی به چربی‌های تزریق شده، نشان نمی‌دهند. علاوه بر این هیچ عارضه جانبی خاصی هم ندارد.

چه زمانی به تزریق چربی صورت نیاز دارید؟

اگر قسمت‌هایی از صورت شما دچار کاهش حجم ، افزایش عمق خطوط و چین و چروک شده باشد.
زمانی که برای جوانسازی به دنبال روشی بدون عارضه و با ماندگاری طولانی هستید.
برای درمان و از بین بردن جای جوش، اسکار و زخم‌ها

پیشنهاد میشود این مطلب را مطالعه کنید
پیکرتراشی با بادی جت

روش تزریق چربی صورت

وقتی پوست شما به علت افزایش سن، مراقبت نادرست، ژنتیک و … دچار خشکی و یا موارد ذکر شده در بالا شود. پزشک با برداشتن چربی از قسمت‌‌هایی از بدن مثل پهلو و ران که دارای مقدار زیادی چربی هستند، اقدام به تزریق چربی صورت می‌نماید.

این چربی‌ها به وسیله سوزن‌های مخصوصی وارد بخشی از منافذ پوست می‌شوند و مقدار چربی لازم و مورد نیاز را تزریق می‌کنند. ممکن است پزشک چندین بار سوزن را وارد منافذ پوست شما نماید و هر بار کمی چربی به پوست تزریق نماید.

این سلولهای چربی بعد از ورود به پوست، بلافاصله به کمک سیستم خون‌رسانی بدن جذب بافت‌ها خواهند شد.

تزریق چربی صورت روشی غیر تهاجمی است که تحت بی حسی موضعی و به طور سرپایی در مطب پزشک و یا در بیمارستان انجام می‌شود. البته در موارد بسیار نادر و تحت شرایط خاص و با تشخیص پزشک معالج ممکن است این کار با بیهوشی کامل انجام شود، در این صورت نیاز به انجام آزمایشات بالینی خواهید داشت تا پزشکتان از شرایط سلامتی و جسمی شما مطلع گردد.

مزایای تزریق چربی صورت

تزریق چربی به دلیل اینکه هیچ ماده خارجی و مواد شیمیایی وارد بدن نمی‌شود، مزایای زیادی دارد که عبارتند از:

  • بهبود و ترمیم بافت پوستی
  • جوانسازی منافذ پوستی و از بین رفتن جای زخم‌های قدیمی و چاله‌های ناشی از آکنه و جوش
  • جذب سریع سلول‌های چربی به بافت نواحی تزریق شده
  • بدون نیاز تزریق مکرر در فاصله زمانی کوتاه
  • ماندگاری طولانی مدت و همچنین بسیار مقرون به صرفه
  • اصلاح فرم صورت
  • عدم نیاز به استفاده از فیلرهای بازاری
  • امکان تزریق چربی علاوه بر صورت به تمام نقاط بدن وجود دارد
پیشنهاد میشود این مطلب را مطالعه کنید
لیفت صورت به روش هشت نقطه (8points)

جمع بندی
هدف از تزریق چربی به پوست افزایش حجم یا پر کردن بخش‌هایی از بافت بدن است که بنا به دلایلی دچار کاهش حجم یا چین و چروک شده‌اند. اما علاوه بر صورت، تزریق چربی به پشت دست‌ها، افتادگی‌های پوستی ناشی از لیپوساکشن یا زخم و همچنین حجم دهی و افزایش سایز سینه و باسن نیز امکان پذیر است. البته توجه کنید که برای انجام و تزریق تمام این‌ کارها، باید در بدن فرد به اندازه‌ی مناسب و کافی چربی موجود باشد تا بتوان از بخش‌هایی از بدن چربی را خارج و به بافت مورد نظر تزریق نمود.